Buz Sistemleri Nelerdir?

Günlük hayatta birçok yerde kullanılan buz makineleri ve aktarma sistemleri özellikle yiyecek ve içecek sektörlerinde sıkça tercih edilmektedir. Ürünlerin sağlıklı ve hijyenik koşullarda saklanmasına yararı olan Termodizayn ürünlerinin kullanım alanları ise şu şekilde sıralanmaktadır:

Buz Kullanım Alanları


-Balıkçılık ve Su Ürünleri: Termodizayn yaprak buzları ile su ürünlerinin soğutulması, taşınması ve ambalajlanma sırasında düşük sıcaklıkta tutulmasını sağlamaktadır.

-Beton Santrallerinde: buz makineleri beton soğutma işlemleri için kullanılmaktadır.

-Süpermarketler ve Balık Reyonlarında: Balık satış reyonlarında yer alan ürünlerin taze kalması için kullanılmaktadır.

-İlaç ve Kimya Sektörü: buz sistemi ve malzemeleri ilaç ve kimya sektörlerinde üretim aşamasında oluşan sıcaklığı dengelemek için kullanılabilmektedir.

-Et ve Tavuk Ürünlerinde: Yağlı et ürünlerinin uygun koşullarda saklanması için kullanılır.

-Yapay Buz Sahalarında: Kar üretimi ve aktarması yapabilmek için buz makinesi kullanılmaktadır.

-Unlu Ürünlerde: Hamur yoğurma sürecinde hamura yaprak buz ekleyerek, suyun sıcaklığının kontrol edilmesinde kullanılır.

-Sebze ve Meyvelerde: buz makineleri ile meyve ve sebzeleri ön soğutma işleminden geçirmek için kullanılır.

-İçeceklerde: İçecekleri soğutmak için temiz, tatlı sudan oluşmuş buz küpleri kullanılmaktadır.

-Endüstriyel Soğutma Firmalarında: Fabrikalarda, hastanelerde ve alışveriş merkezlerinde içerideki ısıyı dengelemek için soğutma sistemi kullanılmaktadır.

-Konutlardaki Soğutma Sistemlerinde: Soğuk bölgelerdeki buzları saklayarak, saklanan bu buzları sıcaklığı düşürmek istenen yerlere kaydırmak için soğutma sistemleri kullanılır.
 
Buz makinesi çeşitlerimizi incelemek ve detaylı bilgi almak için sayfalarımızı ziyaret edebilirsiniz.

Termodizayn Hizmetleri ile Soğutmanın Farkını Yaşayın


Buz makineleri ve soğutma sistemleri ile 1987 yılından beri faaliyette olan Termodizayn, kalitesi ile de müşterilerini memnun etmeyi başarıyor. Şirketin bünyesinde yer alan Yaprak Buz Makineleri, Konteynır Buz Makineleri, Mobil Blok Buz Makineleri, Tüp Buz Makineleri gibi birçok ürün buz üretim teknolojisi üzerine hizmet vermekte iken; Endüstriyel ve Konteynır Tip Soğutucular, Mobil Hastaneler, Tatlı ve Deniz Suyu Soğutma, Beton Soğutma işlemleri gibi birçok soğutma sistemleri ürünleri de büyük çaplı işletmelere soğutma hizmeti vermektedir.

İnsan sağlığı ve çevre güvenliği için Avrupa standartlarında üretim yapan Termodizayn, satış öncesi ve satış sonrası verdiği destekle de müşteri memnuniyetine önem vermektedir. Türkiye’nin her yerinde teknik destek alabileceğiniz Termodizayn Buz Makineleri ve Soğutma Sistemleri ile işletmeniz için gereken her türlü soğutma işlemini kolaylıkla yapabilirsiniz.
Nasıl Yardımcı Olabilirim?
1
Teklif İstiyorum Teklif İstiyorum