Süpermarketler ve Balık Reyonlarında Buz Kullanımı

Hipermarket ve Supermarketlerde balık satış reyonlarında ve balıkçı tezgahında ürünlerin taze olarak sergisi için buz gereklidir. Buz tipi yaprak veya likid tip olmalıdır.

Buz , Negatif sıcaklıklarda bulunduğundan dolayı uzun ömürlüdür ve çabuk erimez. Çabuk çözünmediği için ıslaklık yapmaz ve daha temiz ortamda kullanım sağlar.

Pul şeklinde ve negatif soğuklukta olduğundan balık üzerinde yüzeysel bir kaplama oluşturur. Tam bir temas sağlar. Soğuk transferi mükemmeldir. Ağır olmadığından balığı zedelemez. Balık standında balıkların alt kısmında rahatlıkla kalıplanır. Hatta suyla temas etse bile erimez ve buzlar birbirine daha sıkı kaynar.

Reyon oluşturulduktan sonra bile balıkların üzerine kolaylıkla servis yapılabilir. Balıkların çabuk bozulmasının ana sebeplerinden ilki; üzerlerine negatif soğuklukta buz uygulanamaması ve aydınlatma vasıtasıyla yüksek radyasyondan üst yüzeyde balığın ısınarak uzun süre böylece beklemesidir.

Yaprak buz kolay depolanır ve çok kolay servis edilir. Mükemmel kalıplanır.

Taze sıkılmış meyve suyu şişelerinin etrafını tam temasla sarar. Vitaminler açısından uzun süreli etkili bir muhafaza sağlar.

Satışı yapılan ürünlerin kutuları içine konulan buzlar ürünün yolda ambalaj içinde ısınmasını önler ve tazeliğini korur.
 

 
Nasıl Yardımcı Olabilirim?
1
Teklif İstiyorum Teklif İstiyorum